restauracja włoska Bianca Kraków

Wyjątkowa kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród wielu wariantów, jakie daje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe jedzenie włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. restauracja włoska Bianca Kraków Ryby, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film