Pasta czyli makarony

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Bardziej wrażliwi goście smakują rzadsze potrawy takie jak canelloni, gnocchi i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w karcie są też nie tak popularne włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i dania z wielu zakątków kraju. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad we włoskim stylu z całą pewnością powinien obejmować też wino. Odrobina alkoholu to dla Włochów standard. Restaurants in Main Market Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta i pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać nie mały wachlarz win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film