Kondycja w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym spośród największych utrudnień w większości polskich miast jest komunikacja. Polskie gminy nie są dostosowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki pojawił się poprzez wzrost ilości aut na naszych szosach. Dlatego jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli zwiększyć wygodę krakowian jak również poprawi integralność gospodarki miasta.

Wśród innych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami i remonty istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko następne linie komunikacji, ale również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.